Melina kirjoitti: |
---|
Hei pupona! Ajanvaraukseen liittyvät tekstiviestit lähetetään muistutuksena asiakkaalle, jotta hän muistaisi olla valmiina vastaamaan soittoaikana jonka on varannut. Vahvistusviesti on automaattinen, eikä siltä voi välttyä mikäli ajanvarauksen haluaa tehdä. Pahoittelemme, että muistutusviesteistä on aiheutunut sinulle harmia. |
Minähän en halunnut tehdä ajanvarausta, vaan saada Soneraa selvittämään ja perumaan perusteettomasti lähetetyn laskun. Tätä Sonera -kauppa ei kyennyt tekemään, koska ilmeisesti heidän järjestelmässä ei tällaista mahdollisuutta ollut, eikä kaupan henkilökunta saanut yrityksenne omaan asiakaspalveluun yhteyttä.
En pyytänyt ajanvarausta, enkä erityisesti pyytänyt ainoatakaan tekstiviestiä. Pyysin asian selvittämistä, mikä sekin tuntuu yrityksellenne olevan ylivoimainen tehtävä.
Ei näiden asioiden pitäisi näin vaikeita olla.
Olisikohan Soneralla pieni peiliin katsomisen paikka, syytä kenties hieman pysähtyä kehittämään asiakaspalvelua ja palveluprosesseja jatkuvan liiketoiminnan tehostamisen sijaan?
Voisin hyvin kuvitella, ettei nykyisellä toimintamallillanne enää muutaman vuoden päästä ole jäljellä liiketoimintaa mitä tehostaa, jos tämä on linja jolla yrityksenne asiakkaita kohtelee.