12-01-2017 23:35
Minulla on Sonera Viihde paketti ja vuokraamosta katsoin Salaiset Kansion yhden jakson. Tekstysvaihtoehtoina ei kuitenkaan ollut kuin Tanska ja Norja tai ilman tekstityksiä. En huomannut että missään olisi ollut mitään mainintaan tekstitysvaihtoehdoista. Mistä siis tietää mitä tekstityksiä on saatavilla vai onko tämä jotenkin riippuvainen laitteesta? Koneella ja mobiilikäytössä oli siis samat vaihtoehdot.
13-01-2017 10:06
Suomenkielinen tekstitys kaikissa jaksoissa pitäisi kyllä olla. Minkä jakson tarkalleen vuokrasit?
Viestistä saa tykätä, jos se on hyvä, ja merkata ratkaisuksi, jos auttoi ongelmassasi. 🙂 Telia.fi -sivulla hallinnoit liittymiäsi ja palveluitasi milloin tahansa. Chat-yhteys asiakaspalveluumme 24/7
13-01-2017 11:10
Vuokrasin 4 jakson.
13-01-2017 12:04
Vuokrasin tuon jakson ja täällä näkyy kyllä suomitekstitkin. Jos painat kaksi kertaa info-näppäintä kaukosäätimestä ja sinisellä näppäimellä valitset tekstityskielen, löytyykö silloin suomea?
Viestistä saa tykätä, jos se on hyvä, ja merkata ratkaisuksi, jos auttoi ongelmassasi. 🙂 Telia.fi -sivulla hallinnoit liittymiäsi ja palveluitasi milloin tahansa. Chat-yhteys asiakaspalveluumme 24/7
18-01-2017 19:44
Vuokraus ei enää ole ajankohtainen, mutta siis minulla ei ole televisioita vaan katselen läppäriltä ja Ipadilta. En siis näihin laitteisiin löytänyt suomi-tekstitysvaihtoehtoa.
19-01-2017 10:20
Heipähei! Sama tilanne näkyy täällä itsellänikin tuossa mobiili-palvelun puolella kun testailin. Tilanne lähtee tästä tutkintaan, jotta saataisiin mahdollisesti myös suomenkieliset tekstit. 🙂