Skip to main content

iPad ei lähetä tekstareita

  • October 15, 2016
  • 2 kommenttia
  • 12 katselukertaa

pipahoo
Savumerkittäjä

Eli siis muut vehkeet toimivat ookoo ja puhelut toimivat iPadistakin,mutta tekstarit eivät lähde.Vehje on otettu käyttöön eilen.Olen käynnistänyt uudelleen ja asetuksissa kirjautunut ulos ja sisään id:lläni,kuten aplen neuvoissa kehoiteltiin.Applen neuvoissa oli myös kohta operaattori asetuksen päivitys:"artikkelissa kerrotaan, miten iPhonen tai iPadin operaattoriasetukset päivitetään".Eli niissä tarkistetuissa asetuksissa ei näkynyt operaattoria,eli siinä kohdassa lukee vain iPad 24.0.

Tämä aihe on suljettu kommenteilta.

Käytä hakua löytääksesi muita kirjoituksia tästä aiheesta, tai aloita uusi aihe.

2 kommenttia

kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7
  • Virtuaalihahmo
  • August 11, 2016

Hei pipahoo!

 

Onhan sinulla uusin iOS-versio iPadissa? Oletko jo kokeillut näitä Applen neuvoja : https://support.apple.com/fi-fi/HT204065


pipahoo
Savumerkittäjä
  • Aloittaja
  • Savumerkittäjä
  • August 11, 2016

Ios on uusin versio.Näin lukee applen ohjeissa mm."Voit selvittää laitteessa olevien operaattoriasetusten version valitsemalla Asetukset > Yleiset > Tietoja ja tarkistamalla Operaattori-kohdan" Mutta siis siellä ei näy operaattoria,vaan lukee vain iPad 24.0.Ja olen lukenut juuri noita linkkejä Applelta.Täytynee tutkia asiaa vielä,kun en ole ehtinyt kaikkeen vielä perehtyä.Kiitos kuitenkin vastaamisesta.