Skip to main content

ipadin päivitys?

  • October 15, 2016
  • 2 kommenttia
  • 5 katselukertaa

Kun avaan pari vuotta vanhaa ipadia, niin pyytää välillä päivitystä ja kun hyväksyn sen, niin sieltä tulee teksti, että päivitys tarvitsee verkkoyhteyden, mulla on siinä liikkuva nettiyhteys. Mitä mun pitää tehdä siis?

2 kommenttia

PasiS
Savumerkittäjä
  • Savumerkittäjä
  • March 30, 2016

Taitaa kaivata wlan-yhteyttä eli laita ipadista wlan päälle ja puhelin jakamaan nettiä. Tai sitten menet johonkin esim. kahvilaan, jossa on ilmainen wlan. Voi päivittää myös iTunes-ohjelmalla tietokoneella.


  • April 18, 2016
Tähän vielä muistutan samaa kuin toisessa aiheessa, että Apple:n tuotteisiin ladatessa mitä vain mikä ylittää 100megatavua (mt/mb) ei ole mahdollista mobiilidatan kautta mikäli (nimenomaan) ei jaa langatonta yhteyttä laitteelle. Laite pitää olla kytkettynä langattomaan yhteyteen.