Skip to main content

mail 50 ilman soneran liittymää?

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 18 katselukertaa

Mulla on ollut sama Soneran sähköpostiosoite jo vuodesta -97 lähtien.
Nykyisin se toimii mail 50 kautta. Minulle on informoitu, että jos lopetan nykyisen soneran mobiiliyhteyden, niin menetän samalla myös tuon pp.inet.fi sähköpostini.
Sähköpostista ja mobiililaajakaistasta tulee minulle erilliset laskut, joten niiden ei pitäisi olla ainakaan siltä osin kytkyssä keskenään.
Elikkä, jos vaihdan mobiilioperaattoria, niin jääkö mulle vielä silti mail 50 sähköposti käyttöön normaalisti, kunnes irtisanon sen mahdollisesti erikseen?

Tämä aihe on suljettu kommenteilta.

Käytä hakua löytääksesi muita kirjoituksia tästä aiheesta, tai aloita uusi aihe.

3 kommenttia

  • December 3, 2014
Hei naukja-9 !

Sonera Mail -palvelun uusmyynti on lopetettu, nykyiset säilyvät edelleen. Vaatimuksena on, että asiakkaalta löytyy jokin voimassaoleva Soneran data-/laajakaistaliittymä.

  • December 3, 2014
Kiitos vastauksesta.
Täytyy sitten ostaa halvin mahdollinen dataliittymä lipaston laatikkoon, ettei menetä tuttua sähköpostiaan operaattorin vaihdossa.

  • December 9, 2014
Olepa hyvä, kiva kun asia selvisi. Muuten, olethan jo huomannut meidän joulun yllätyskalenterin? Tänään palkintona on iPhone6. :)

Onnea arvontaan ja mukavaa joulunodotusta!