Skip to main content

Telian tietoturva jumissa

  • August 24, 2017
  • 2 kommenttia
  • 34 katselukertaa

Muutama vuosi sitten nettiliittymän mukana tuli Telefinlandin- tietoturva ohjelma ja tällä hetkellä Telian- nimellä oleva.

Muutama päivä sitten huomasin, että läppärin työpöydällä olevaa tietoturvakuvaketta klikatessa ei tapahdu mitään. Mitä pitää tehdä? Poistaa ohjelma ja sentaa uudelleen tai jotain muuta?

Tämä aihe on suljettu kommenteilta.

Käytä hakua löytääksesi muita kirjoituksia tästä aiheesta, tai aloita uusi aihe.

2 kommenttia

tilasto
Tekstaaja
  • Tekstaaja
  • August 24, 2017

Liekö tuo enään toiminnassa? Eikös se oo nykyään turvapaketti nimeltään ja eri softaa osittain kuin ne vanhat tietoturvat. F securen kyllä molemmat. Kannattaa poistaa se vanha koneelta ja hankkia https://www.telia.fi/kauppa/palvelut/tietoturva tuo jos kokee tarvetta lisämaksullisemme turvalle. Jos on win 10 niin siinä on ihan riittävä palomuuri ja antivirus normaali käyttöön vakiona. Windowssin palomuuria se f securekin nykyään käyttää ainaki noissa kuluttajatuotteissa.


  • Aloittaja
  • Savumerkittäjä
  • August 25, 2017

Poistin koneelta tietoturvaohjelman ja asensin uudelleen. Nyt toimii taas.