Skip to main content

nokia c7


Miten saa  poistettua nokia c7   lukituksen ,kun ei hyväksynyt DNA korttia , edellinen operaattori sonera, löytyisikö sellaista ohjelmaa jolla saisi lukituksen poistettua , tai miten tulisi toimia?

kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7
  • Virtuaalihahmo
  • 9. elokuuta 2015

http://www.sonera.fi/etsi+apua+ja+tukea/Ota-yhteytta

Tuolta voit jättää vaikka yhteydenottopyynnön asiskaspalveluun asian tiimoilta. Varmaan kannattaa katsoa valmiiksi puhelimen sarjanumero, jotta voi sen sitten ilmoittaa lukituksen poistoa varten. Ennen tuli nuo purkukoodit omille sivuille, kun oli laitemaksun suorittanut loppuun.


kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7
  • Virtuaalihahmo
  • 9. elokuuta 2015

Puhelimen sarjanumeron / IMEI -koodin saa selville näppäilemällä *#06# :smileyhappy:

Toki voit mennä puhelimen kanssa Sonera kauppaan, jossa pitäisi lukituksen poisto onnistua.


@kiisseli67 kirjoitti:

http://www.sonera.fi/etsi+apua+ja+tukea/Ota-yhteytta

Tuolta voit jättää vaikka yhteydenottopyynnön asiakaspalveluun asian tiimoilta. Varmaan kannattaa katsoa valmiiksi puhelimen sarjanumero, jotta voi sen sitten ilmoittaa lukituksen poistoa varten. Ennen tuli nuo purkukoodit omille sivuille, kun oli laitemaksun suorittanut loppuun.


 


Vastaa