@pektol654 kirjoitti: Tietääkö joku että miksi Google Play ei toimi Samsung puhelimella.
Oletko kirjautunut kauppaan? Toimiiko nettiyhteys puhelimessa? Jos yhteys hidastelee Play kauppa ei toimi, näin ainakin minulla. Samsung tabletilla toimi, Sonyn puhelimella hetken päästä :)
@pektol654 kirjoitti: Ei toimi mitenkään tulee vain ilmoitus ''todennus vaaditaan. Sinun on kirjauduttava sisään Google-tiliin'' Ja olen koko ajan kirjautuneena.
Toimii tehdasversiokin joskus mutta useimmiten tulee vain ilmoitus että prosessi Google Play myymälä pysähtyi yllättäen. Oisko puhelimessa joku vika tai pitäskö käyttis ( android 2.3.6 ) uudempaan? Vastauksilla olisi tosi kiire!
@pektol654 kirjoitti: Toimii tehdasversiokin joskus mutta useimmiten tulee vain ilmoitus että prosessi Google Play myymälä pysähtyi yllättäen. Oisko puhelimessa joku vika tai pitäskö käyttis ( android 2.3.6 ) uudempaan? Vastauksilla olisi tosi kiire!
Vaihda uudempaan Androidiin, jo ihan tietoturvan takia. Vanhan version vuoksi tuo Play kauppakin oikuttelee.
@pektol654 kirjoitti: Just. mistä sais ladattua sit uuden mieluiten ilman tietokonetta?
Mikäs tuo puhelin on malliltaan?
Kuten @kiisseli67 tuossa jo kertoikin, kannattaa yrittää OTA-päivitystä uudempaan Androidin versioon. Lisäksi Sammobilesta voinee tsekkailla, onko uudempia firmiksiä edes olemassa. Siellä on ohjeet, miten Odinilla saanee fläshättyä. Noin vanhalla luurilla ei varmaankaan ole enää takuuta, mutta aina pitää muistaa, että fläshäilyssä on omat riskinsä. Varsinkin, jos ei tiedä, mitä on tarkalleen tekemässä. Annetuista ohjeista ei kannata piiruakaan poiketa.
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.
Skannataan tiedostoa virusten varalta
Pahoittelut, tarkistamme vielä tiedoston sisältöä varmistaaksemme, onko sen lataaminen turvallista. Ole hyvä ja yritä uudestaan muutaman minuutin kuluttua.