Skip to main content

Sinivalosuodatin

  • December 17, 2015
  • 5 kommenttia
  • 30 katselukertaa

kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7

Luetko paljon e-kirjoja tabletilta/lukulaitteelta tai katselet myöhään uutisia ym. Silmäsi saattavat rasittua ja yöunet häiriintyä. Voit ladata laitteellesi maksuttoman sinivalosuodattimen play-kaupasta tai googlen e-kirjasuodattimen myös App Storesta : http://www.digitoday.fi/viihde/2015/12/17/luetko-sangyssa-googlen-uusi-temppu-auttaa-unen-saamisessa/201516724/66

5 kommenttia

RaMaria
Ex-telialainen
  • Ex-telialainen
  • December 17, 2015

Mä luen ihan järjettömän määrän E-kirjoja.

Käytän tota Playn kirjasovellusta, kirjoja luettaessa mulla on aina tausta mustalla pohjalla, teksti vaalealla. Iltalukeminen kun on yks vakio mulla, oon jo pitkän aikaa säätänyt kirjasovelluksen asetuksista vielä valaistuksenkin himmeelle. Päivällä tekstiä ei ees sovelluksesta noilla säädöillä erota. :) Pitääpä laittaa toi Night Light vielä testiin.


kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7
  • Aloittaja
  • Virtuaalihahmo
  • December 17, 2015

Minulla on käytössä Play-kaupan Sinivalosuodatin Hardy-infinity ja myös yötila samalta tekijältä tabletissa. Puhelimeen en ole ottanut, kun ei sitä tule niin kauan katsottua yhtämittaa. Kuvakaappaukset ovat vähän kellertäviä, kun ei muista ottaa tuota suodatinta pois siksi aikaa :smileylol:


RaMaria
Ex-telialainen
  • Ex-telialainen
  • December 17, 2015

Joo, toi on varmaan aika perus. :P


kenuu90
  • Uusi jäsen
  • May 15, 2016

Tää sinivalosuodatin on todella kätevä ainakin kun on jo sängyssä menossa nukkumaan, mutta aina sitä kuitenkin räplää puhelinta sängyssä. Iphone 5s ja siitä uudemmat versiot saivat uusimmassa päivityksessä tämä "sinivalosuodatin" ominaisuuden ja se on ollut todella kovassa käytössä.

 

Nauratti tuo, että kuvankaappauksiin tulee sitten myös tuo lämminväri, en ole itse kokeillut kyseistä asiaa ja päässy todentamaan sitä. :)


rane58
Savumerkittäjä
  • Savumerkittäjä
  • May 23, 2016

:smileysurprised:  -Olenkin ihmetellyt tätä läppäriäni, uudelleen käynnistyksen jälkeen tulee ilmoitus jostain sinivalon määrästä..? :smileyvery-happy: