Skip to main content

Porttien avaus

  • 28. syyskuuta 2015
  • 3 kommenttia
  • 14 katselukertaa

  • Uusi jäsen
  • 1 kommentti

Ostin joku aika sitten itselleni nettitikun, nimi on huawei e3372, tänään oli tarkoitus pelata kaverini kanssa pitkästä aikaa, kunnes huomasin että ei antanut liittyä peliin, eikä hän voinut liittyä peliin.

NAT type mulla oli pelin sisällä moderate, ja hänellä open.

Mietiskelin vain, kun komentokehotteeseen kun kirjoitan ipconfig niin mikään ip osoitteista ei avaudu netissä, jos joku ymmärtää mitä meinaan. Miten saisin siis avattua portit kyseisellä laitteella?

3 kommenttia

olkitu
Somettaja
Forum|alt.badge.img+4
  • Somettaja
  • 6959 kommenttia
  • 28. syyskuuta 2015

Onko sinulla Sonera Opengate palvelu?


 


Oletko tehnyt vaadittavat porttiohjaukset?


  • Aloittaja
  • Uusi jäsen
  • 1 kommentti
  • 29. syyskuuta 2015

En ole ainakaan ladannut mitään Opengate palvelua, enkä luultavasti ole muuten säätänyt porttien kanssa.

 


olkitu
Somettaja
Forum|alt.badge.img+4
  • Somettaja
  • 6959 kommenttia
  • 29. syyskuuta 2015

Sonera Opengate palvelu tulee tilata erikseen liikkuvaan laajakaistaan. Lisätietoa: http://www.sonera.fi/etsi+apua+ja+tukea/ajankohtaista/asiakastiedotteet/open+gate


 


Lisäksi sinun tulee tehdä vaavittavat porttiohjaukset mokkulaasi mitä pelisi vaatii. Minä en tiedä mitä pelisi vaatii joten parempaan ohjeistusta en voi antaa. Tarkista tällöin pelisi ohje ja kysy tämän pelin omalta foorumilta.


Vastaa