Skip to main content

Digiboksin ääni täysillä käynnistäessä

  • December 10, 2018
  • 3 kommenttia
  • 92 katselukertaa

Nadragh
Morsettaja

Hei. Kuten aihe sanoo niin joka kerta kun käynnistän digiboksin sen ääni on maksimissa ja aiheuttaa melkoiset sydärit kun kanava pamahtaa päälle jos unohdan laittaa soundbarista äänet mutelle. Tämä on ärsyttänyt jo vuosia minua. Voiko tuolle itse tehdä mitään mistään asetuksista ja miksei se voi olla vakiona pienemmällä? Sama homma jokaisessa telian digiboksissa mitä olen omistanut.

3 kommenttia

SaJoonas
Ex-telialainen
Forum|alt.badge.img+4
  • Ex-telialainen
  • December 10, 2018

Tämä on Telia TV -digiboksin ominaisuus, eli äänenvoimakkuus on aina maksimissa digiboksin käynnistyessä ja tuota ei ole mahdollista ainakaan tällä hetkellä muuttaa asetuksista. Vien kuitenkin kehitysehdotuksesi eteenpäin. :smileyhappy:


kiisseli67
Virtuaalihahmo
Forum|alt.badge.img+7
  • Virtuaalihahmo
  • December 10, 2018

Meillä on varauduttu tuohon ja laitetaan aina tv:n äänet pienelle ettei säikähdä kun katsoo Telia digiboksin kautta ohjelmia.

Antenni TV:n digiboksissa taas joutuu laittamaan ääntä isommalle jotta kuulee ?


Nadragh
Morsettaja
  • Aloittaja
  • Morsettaja
  • December 10, 2018

Kukahan on tämän ominaisuuden keksinyt, ei minusta ole kyllä paljon järkeä käytetty. Ei pahalla :D