Skip to main content

Tallennuksen asettamisessa voi olla häiriö - Telia Play

  • February 1, 2025
  • 3 kommenttia
  • 133 katselukertaa

Tämä aihe on suljettu kommenteilta.

Käytä hakua löytääksesi muita kirjoituksia tästä aiheesta, tai aloita uusi aihe.

3 kommenttia

AaTanja
Moderaattori
Forum|alt.badge.img+6
  • Moderaattori
  • February 2, 2025

@jokeri59 hyvä kuulla, että tallennukset toimii siellä normaalisti. Osalla nimittäin saattaa esiintyä häiriötä tallennuksen kanssa, ja sen vuoksi laitettiin tuohon yläreunaan lyhyt ja ytimekäs ohjeistus / ilmoitus asiasta. 


jokeri59
Irkkaaja
  • Aloittaja
  • February 2, 2025

😎


AaTanja
Moderaattori
Forum|alt.badge.img+6
  • Moderaattori
  • February 2, 2025

Olisiko mahdollista että Telia Play virheilmoitukset lähetetään sähköpostiin.

 

Osin meidän häiriötiedottaminen onkin mahdollista tilata sähköpostiin, tosin pääosin se koskettaa laajakaistan / mobiilikaistan häiriöistä tiedottamista. Minun Telian Omat tietoni ja asetukset -osiosta löytyy kohta Häiriötiedoteasetukset, josta sellaisen tilauksen voi tehdä.

Sen sijaan esim. tästä nyt auki olevasta ja ylle linkkaamastani nimenomaan Telia Playn häiriötiedotteesta on mahdollista ainakin tällä haavaa tilata ilmoitus ainoastaan tekstiviestinä. Lähetämme tekstarin, kun tiedote suljetaan ja häikkä on ohi.

Kiitos ideasta, sitähän ei tiedä miten jatkossa tiedottaminen kehittyy🙂