Skip to main content

Tv-tallennus Sonera Tunnuksilla

  • January 25, 2015
  • 2 kommenttia
  • 8 katselukertaa

Kristina15
Savumerkittäjä

Olen aika pettynyt, haluan tallentaa TV ohjelmat tietokoneella, kun on selkeämpi kuin TV ruudun kautta. Mutta ohjelmat ja alkamisajat ei aina täsmää. Menee haluttu ohjelma hukkaan. Virhe ilmoitus tulee myös aika usein tallennus tilassa.

2 kommenttia

  • Ex-telialainen
  • January 26, 2015

Ilmeneekö tämä ongelma niissä ohjelmissa mitkä olet etukäteen muutamaa päivää aiemmin asettanut tallentumaan vai myös samanpäivän ohjelmissa? Jos asetat ohjelmia tallentumaan esim. 2-3päivää aiemmin ja myöhemmin kanavan ohjelmatiedot muttuu, menee tallennus höpöksi tai tallennus jää vajaaksi.

Suosittelen itse tekemään ajastetut tallennukset mielellään saman päivän aikana jolloin harvemmin enää ohjelmatiedot muuttuvat (24h sisällä). Tällöin tallennuksetkin onnistuvat paremmin.


Kristina15
Savumerkittäjä
  • Aloittaja
  • Savumerkittäjä
  • January 26, 2015

Saman päivän TV tallekset on myös olleet väärin. Kesto ohjelmassa on usein viheellinen.