Skip to main content

B593 reitin ja usb tulostin

  • December 11, 2014
  • 5 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Löytyisiköhän täältä joku, jolla olisi näkemystä miten b593:n tulostuksenjaon saa toimimaan tai onko ylipäätään mahdollista. Soneran asiakaspalvelu ja Helpson nostivat kädet pystyyn useamman yrityksen jälkeen todeten ettei heillä ole tietoa uuden s-22 version sielunelämstä... saati kyseiseen laitteeseen käyttöohjetta tai kyseistä laitetta, jolla pääsisivät harjoittelemaan ja tutustumaan sen toimintaan.

Epätoivoinen

5 kommenttia

olkitu
Somettaja
Forum|alt.badge.img+4
  • Somettaja
  • July 24, 2014
Olisikohan kilpailijan sivulla apua? http://asiakastuki.saunalahti.fi/ohje/204/

  • July 24, 2014
Saunalahden ohjeissa ei ainakaan mainita, että usb-tulostimia olisi mahdollista käyttää ja kuvistakin on päivitetty tulostimet pois... eli oletettavasti poistunut ominaisuus ja jäänyt vain roikkumaan mainomateriaaliin ja vanhentuneisiin käyttöohjeisiin?

olkitu
Somettaja
Forum|alt.badge.img+4
  • Somettaja
  • July 24, 2014
Jos sinulla on kyseinen laite ja löydät ominaisuuden, niin käytä sitä. Kannattaa olla uusin firmware asennettuna.

  • July 29, 2014
Hei MikkoR!

Kiitos viestistäsi. Olet oikeassa, että kyseisen Huawein laitteen teknisissä ominaisuuksissa mainitaan mm. seuraavasti:"1 kpl USB-portteja (esim. tulostimen verkkokäyttöön)."

Huawei B593S-22 Router -laitteen käyttö- ja muita ohjeita löytyy esimerkiksi osoitteessa:

http://bit.ly/1rnB6re

  • July 29, 2014
Hei MikkoR!

Aikaisemmassa vastauksessani jäi erittäin olennainen seikka mainitsematta. Soneran kautta hankituissa Huawei B593S-22 Router laitteissa ei ole mahdollisuutta käyttää USB-tulostinta eli toiminnallisuutta ei ole tuettu.

Laitevalmistaja Huawein sivuillakin näyttää olevan kyseisen toiminnallisuuden kohdalla maininta "optional" eli vapaasti suomennettuna kaikissa laitteissa toiminnallisuutta ei ole.