Skip to main content

CS:GO pelissä internet yhteyden pätkiminen

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 23 katselukertaa

Kun käynnistää Counter-strike Global Offensive pelin, internet-yhteys kaatuu. Oon disabloinu kaiken mahollisen Thomson TG789vn:stä mutta ns. Intrusion Detectionia ei saa pois päältä. Haluan sen pois päältä, saako täältä apua vai pitääkö ottaa asiakaspalveluun yhteyttä?

3 kommenttia

  • January 22, 2013
Jos lueskelet muita Thomsoniin liittyviä ketjuja, huomaat pian, että kyseinen laite on viritetty vain Koti-tv-palvelulle. Soneran versio laitteesta ei sovellu vaativaan internet-käyttöön.

Mikäli liittymäsi on toteutettu ADSL- tai VDSL-tekniikalla, tarvitset toisen modeemin pelien pelaamista varten. Jos liittymäsi tulee suoraan Ethernetillä, ohita Thomson pelien pelaamisen ajaksi ja kytke Ethernet-piuha suoraan seinärasiasta tietokoneeseen.

  • January 23, 2013
No eihän se nyt voi olla että Soneran säätöjen takia mulla pitää olla kaks erillistä modeemia?

  • January 24, 2013
Pelaakko pc:llä vai konsolilla? Ainakin kaikki tähän asti pelaamani Source-pelimoottorin pelit ovat toimineet ongelmitta pc:llä ja dediservunkin tekeminen on joten kuten toimivaa.
Miten tarkalleen netti kaatuu, lakkaako broadband/internet-valo palamasta vai eikö vain esim. serverilista päivity?