Skip to main content

Digiboxi käynnistyy mutta mitään ei voi katsoa

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 0 katselukertaa

Kyseessä siis Motorola VIP1003 ja olen resetoinut sen ohjeiden mukaisesti.

Boxi käynnistyy kyllä ok ja ne pallukat siinä välkyttelee kaikki läpi ja viimeisen jälkeen ruutu välähtää ja jää tyhjäksi. Yleensähän tässä vaiheessa on tainnut tulla se sininen lataspalkki jos oikein muistan.

Missähän voisi olla vika?

1 kommentti

  • March 17, 2014
Hei hardflip,

Vilkaisin yhteyttäsi ja näyttäisi siltä että olet saanut palvelun nyt toimintaan? Jos ongelma kuitenkin jatkuu, kannattaa kokeilla palauttaa myös modeemille tehdasasetukset pitämällä laitteen reset-nappia pohjassa 30s ajan.

Oletko muuten huomannut nettiyhteydessäsi tai viihdepalvelussa ongelmia ennen tätä viimeisen kuukauden aikana? Jos ongelma nyt kuitenkin jatkuu ja olet huomannut ongelmia itse nettiyhteydenkin toiminnassa, suosittelen jättämään asiasta vikailmoituksen. Vikailmoituksen voit jättää soittamalla vikapalveluun tai jättämällä palvelupyynnön omien sivujen kautta.