Skip to main content

En halua 2 ilmoitus viestiä kännykkään


Kyseessä siis Soneran ilmoitus uudesta laskusta kännykkään.

Ihan hyvä niin, muta onko pakko joka kerta lähettää lisäksi "Muista käydä lukemassa myös uudet uutiset....jne." viestin.

Mulle siis riittää pelkkä ilmoitus uudesta laskusta - ei muuta!

  • 31. joulukuuta 2011
Hei Maksaja,

Siinä viestissä mainitaan uusimmista uutisista siksi, ettei kenelläkään menisi ohi meidän uutuudet, oli sitten kyse tuotteista ja tarjouksista. Usein Sonera Uutisissa on myös muuta ajankohtaista asiaa, joten ne menisivät monelta ohi jos emme näistä muistuttaisi.

Kiitos palautteestasi, välitän sen eteenpäin asiaankuuluvalle taholle.

Hauskaa uutta vuotta!

  • 17. toukokuuta 2012
Eipä ole asialle tehty yhtään mitään!

  • 18. toukokuuta 2012
Moi Maksaja! Kaikki palautteet toki käsitellään, mutta ne eivät välttämättä johda muutoksiin. Kuten Eerik jo mainitsi, ajankohtaistiedotteet sisältävät tarjousten lisäksi myös muuta ajankohtaista asiaa, joista on tärkeää informoida asiakkaita.

  • 18. toukokuuta 2012
No miten tuon asetuksen saa pois, että sonera ei lähetä niitä ilmoituksia minun kännykkääni?

Minua kun ei mainostaminen kiinnosta ollenkaan. Eikä soneralla ole koskaan mitään kiinnostavaa luettavaa.

  • 18. toukokuuta 2012
Hei Maksaja!

Voimme poistaa tekstiviesti-ilmoituksen, jolloin muistutus Sonera Uutisista loppuu. Toki silloin et saa myöskään ilmoitusta saapuneesta laskusta. Ilmoitathan tähän ketjuun, jos haluat muutoksen tehdä.

  • 18. toukokuuta 2012
Jess, hyvä niin. Poistakaa toki.

  • 18. toukokuuta 2012
Tekstiviesti-ilmoitus on nyt poistettu.

  • 18. toukokuuta 2012
Kiitos oikein paljon! ☺

  • 30. toukokuuta 2012
Hilma kirjoitti:
Tekstiviesti-ilmoitus on nyt poistettu.


Ette näköjään osaa tehdä sitä mitä lupasitte! Tänään taas tuli 2 viestiä - lasku ja ....lue myös....jne.

  • 30. toukokuuta 2012
Hei Maksaja !

Tekstiviesti ilmoitus kyllä on poistettu sovitun mukaisesti. Teen tuosta selvityspyynnön eteenpäin. Pahoittelut!

Vastaa