Skip to main content

Galaxy Tab 2 10.1'' + täysnetti

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 2 katselukertaa

Onko mahdollista, että ostaa Galaxy Tab 2 10.1'' :sen erikseen toisesta myymälästä ja hankkisi siihen Soneralta nettiyhteyden? (olen miettinyt Täysnettiä)

Tabissa on ominaisuuksien mukaan SIM-kortinpaikka, mutta onko se yhteensopiva Täysnetti-paketista tulevan SIM-kortin kanssa?

Vielä yksi lisäkysymys:
Mitä käy, kun tiedonsiirto loppuu?

Toivottavasti saitte jotain selvää, mut tätä oli hirveen vaikee selittää.
Kiitos jo etukäteen! :)

1 kommentti

  • September 24, 2012
Hei KriXu!

Käytännössä se on mahdollista että ostat laitteen muualta ja otat kortin meiltä.

Suosittelen että hankit laitteen Soneralta, nopeasti kun hintoja vilkaisin niin meiltä saat laitteen ainakin edullisesti ja nettikin tulee postissa valmiina.

Suosittelen myös harkitsemaan Surffilauta liittymää 21mb/s, silloin voit käyttää tabiasi edullisesti pohjois- ja baltianmaissa.
Lisäksi Surffilauta sisältää puhetta 100min ja 100 tekstaria.

Muistathan laitetta tilatessasi ottaa 3g version että se toimii myös sim-kortilla, wifi versiossa ei ole sim-kortille paikkaa.

Täysnetti ja Surfillauta eivät sisällä käyttörajaa, mutta 20gt jälkeen nopeus hidastuu 128kb/s.
Hidastuksen jälkeen voit edelleen jatkaa surffailua tai tilata lisää nopeampaa datankäyttöä esim. Surffilaudassa 10gt maksaa 2€.