Hei!
Huawei Hilink e353 ei toimi. Yhdessä koneessa modeemi toimii, mutta kahdessa muussa koneessa ei. Tökkään tikun usb väylään, niin windows 7 64bit tunnistaa sen massamuistina. Klikkaan autorunia, niin tikku asentuu ilman ongelmia. Sen jälkeen tikkua ei enää näy massamuistina ja siinä palaa jatkuva sininen valo, kuin yhteys olisi luotu, mutta kun selain aukeaa osoitteeseen http://192.168.1.1 , sanoo chrome, että sivua ei löydy.
Mistä tähän edes saa uusia ajureita, kun huawein omilta sivuilta niitä ei mistään ainakaan löydy?
Olen asentanut tikun jo 5 kertaa kahteen eri tietokoneeseen. Näiden uudelleenasennuksien välillä olen poistanut huawei ohjelmiston ohjauspaneelista. Olen myös poistanut laitehallinnasta kaikki kohdat mitkä millään tavalla viittaavat huaweihin.
Älkääkä liittäkö niitä liikkuvan laajakaistan asennusohjeita, tai muuta yhtä typerää, koska en ole 90 vuotias mummo. Kertokaa vain miten tämän laitoksen saa kuntoon?
Huawei e353 ei toimi
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.