Ostin pari päivää sitten tuon Sonera Easy Prepaid liittymän kun sain ystävältäni hänen vanhan iphone 4S puhelimen lahjaksi ja se on marraskuuhun asti Soneran kortilla toimiva eli kytky.
Minulla on asetukset kuten pitää mutta ne ei toimi. Olen nollanut asetukset ja sulkenut ja avannut puhelimen uudestaan, ei vaikutusta. Voin kyllä soittaa puheluita ja lähettää tekstiviestejä mutta sähköpostia en voi käyttää enkä voi lähettää multimedia viestiä.
Laitan nuo asetukset jotka minulla on tähän....
Mobiilidata
APN internet
Käyttäjätunnus
Salasana
MMS
APN wap.sonera.net
Käyttäjätunnus
Salasana
MMSC http://mms.sonera.fi:8002
MMS-välipalvelin 195.156.25.33:8080
Maks. MMS-viestikoko 307200
MMS UA Prof URL
Internet-jako
APN internet
Käyttäjätunnus
Salasana
Onko noissa joku väärin, tai puuttuko jotain vai onko vain niin ettei tässä liittymässä toimi multimediaviestit ja internet.
Eli apua... osaako joku auttaa?? Latasin juuri tuohon puheaikaa 20 euroa joten sen kanssa pitäisi nyt pärjätä ja haluaisin todella nuo asetukset toimimaan. Pitääkö jotain asetusta muuttaa tai lisätä vai missä on vika? Pitääkö tilata asiakaspalvelusta nuo multimedia palvelut käyttöön vai miten tuo toimii... ainakin käsitin että tällä voi lähettää multimedia viestejä sekä käydä internetissä... joten missä voisi olla vika???
Iphone 4S ja asetukset jotka ei toimi
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.