Skip to main content

Iphone 4S lukitus

  • December 11, 2014
  • 6 kommenttia
  • 0 katselukertaa

Hei!
Minulla oli iphone 4S ostettu kytkykaupalla, mutta siitä meni lasi rikki joten ostin uuden samsung S4 kytkykaupalla. Myin iphoneni eteenpäin ja kaikki laskut on maksettu mitä puhelimesta oli hintaa jäljellä. Puhelimessa on ilmeisesti lukitus koska kaverini SIM-kortti ei kelpaa siihen edes iTunesin kautta. Olemme jo kuukauden yrittänyt saada puhelinta toimimaan, mutta mikään ei tunnut auttavan!
Puhelimen IMEI-koodi on: 01318600351724

6 kommenttia

  • December 3, 2013
Hei emilia98! Haaste näyttää olevan siinä, että kyseistä IMEI-koodia ei löydy tietokannastamme. Onko iPhonesi mahdollisesti vaihdettu joskus huollossa? Lisäätkö myös Profiilisi tietoihin puhelinnumeron, jossa iPhone-sopimus on ollut niin pääsen tutkimaan asiaa tarkemmin. Puhelinnumeron voit lisätä ilman ensimmäistä nollaa asiakasnumeron tilalle.

  • December 3, 2013
Kyllä, puhelimeni on kerran vaihdettu uuteen. Lisäsin numeroni.

  • December 3, 2013
Huomasin nyt, että antamastasi IMEI-koodista puuttuu yksi numero. Tarkistatko vielä sen uudelleen.

  • December 3, 2013
Tässä siis varmaankin oikea IMEI: 013186003517424

  • December 3, 2013
Kyllä vain, se oli oikea koodi. Lukituksen purkupyyntö ei ollut vielä ehtinyt iTunesiin asti, mutta nyt se siellä on. Uusi kortti vain puhelimeen ja aktivointi iTunesissa niin toimii:)

  • February 28, 2014
hei MINNA
ota Tarvitsen apua avata iPhone IMEI on 013171004477455 KIITOS