Tervehdys!
Hommasi uuden HD telvision. Uusi televisioni pätkii inhottavasti aika ajoin niin, että tulee pikku pikseliä ja klik ääni ja leikaa aäänen tosi v...mäisesti äänestä sekunnin murto-osan pois.
Soitin lauantaina tuohon soneran vikapalvelu numeroon, mutta siellä ei minua otettu vakavasti?
Hartaana toiveenani olisi se että saisin PALVELUN tarjoajalta jonkin asteista palvelua maksamalleni raholleni.
Eli tilaisin asentajan/ammattihenkilön joka voisi tuon minun ongelmani korjat/todeta sillä olenhan maksava asiakas.
Tai saisin yhteydenottopyynnon täällä netissä kyseiselle henkilölle? Tai sähköpostiosotteen johon voisin tämän vika ilmoituksen tehdä, koska 30min jonotus tuonne jollekin "Juusolle" ei enään nappaa.
Eikä juttelu "Terminaattorin" kanssa, joka on tullut tutuksi tässä samaisessa kaaplissa olevassa nettiyhteydessäni joka pätkii sekin myös viikoittain.
Eli lyhyesti. Mitenkä saisin tänne jonkun selvittämään tuon kaapelini signaalin laadun TV:lle sekä netille?
PS. Kyllästynyt
Kaapeli pätkii signaalitaso?
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.