Eilen illalla 14.1.2012 n. 17:10 aikoihin katkesi liikenne. Siinä sitten joskus puoli kuuden aikoihin buuttasin modeemin, kun näytti valot ihan ok, mutta liikennettä ei kulkenut. Yhteys ei muodostunut sen jälkeen ollenkaan. Modeemin online valo jää vilkkumaan.
Yöllä oli modeemi saanut yhteyden pystyyn. Lukemat näytti ok:lta, mutta ip:tä ei kone eikä wlan tukiasema saanut. Ja kun menin buuttaamaan modeemin, niin taas vaan vilkuttelee valojaan eikä saa yhteyttä pystyyn.
Siinä joskus 19 jälkeen tein vikailmoituksen, mutta eihän sitä käsitellä, kuin ehkä joskus maantaina tai tiistaina.
Toimihan tuo sentään pari kuukautta ihan hyvin eikä mitään pahempaa ongelmaa ollut.
Ehdin jo taas vähän harkitsemaan että nostaisi nopeuden ja tekisi uuden 24kk sopimuksen, mutta onneksi pitävät huolen että ei tarvitse tuollaisia tehdä.
Marraskuussa vaihtui modeemi, käyty vaihtamassa antennirasia, säädelty vahvistimia.
Kaapelilaajakaista Imatra katki
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.