Hei,
Perheelläni on Soneran kiinteä laajakaista (ADSL), jonka teknisiä tietoja en muista enkä tiedä kuinka tarpeellisia ne ovat kysymystäni kohtaan, mutta olisin kiinnostunut hankkimaan uuden kiinteän laajakaistan (ADSL) omaan henkilökohtaiseen käyttööni, joten kysymykseni on seuraava:
Onko mahdollista, että samaan omakotitaloon olisi asennettuna kaksi itsenäistä ADSL-laajakaistaa yhtä aikaa, vanha Soneran laajakaista muulle perheelle sekä uusi laajakaista omaan henkilökohtaiseen käyttööni?
Lisäksi, kuinka kiveen hakattuja ovat Soneran saatavuuskyselyn tulokset, sillä Kivennavantielle (02130 Espoo) näytti olevan mahdollista saada vain ADSL 8Mbit/s yhteys, vaikka oma mielenkiinto olisi 24Mbit/s yhteydessä?
Kaksi erillistä ADSL laajakaistaa samassa talossa?
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.