Skip to main content

Kanavapakettien irtisanomiset

  • December 11, 2014
  • 8 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Hei, minulla on Mtv3, Urho-tv total ja Discovery kanavapaketit ja niiden tilausten pitäisi päättyä 31.12.2011 kun ovat olleet 1 vuoden sopimuksella.

Pitääkö noi kanavapaketit irtisanoa vielä erikseen vai jatkuuko ne automaattisesti toistaiseksi normaalihinnoilla vaikka tilauksen pitäisi päättyä? Mikä on kanavapakettien irtisanomisaika?

8 kommenttia

  • November 29, 2011
Hei karko!
Määräaikaisen sopimuksen päätyttyä kanavapakettien tilaus jatkuu automaattisesti toistaiseksi voimassa olevana tilauksena. Halutessasi voit päättää tilauksen tai vaihtaa toisiin paketteihin soittamalla Asiakaspalveluumme numeroon 0200 17000. Kanavapakettien irtisanomisaika on kaksi viikkoa.

Kanavapakettivalikoimamme löydät täältä.

  • November 29, 2011
Kai tuon irtisanomisen voi tehdä myös palvelupyyntönä [u:11hw7q0k]apua ongelmiin-> tv-asiat-> irtisanomiset[/u:11hw7q0k] kautta? Vai tuosta [u:11hw7q0k]kanavapakettien muutoksia[/u:11hw7q0k] -kohdastako se onnistuu?

Kokeilin tuon kautta niin sivu informoi että [u:11hw7q0k]"Määräaikaista sopimusta ei voi irtisanoa kesken sopimuskauden. Sopimuksen voi päättää suorittamalla sopimuskauden loppuerät kertasuorituksena."[/u:11hw7q0k].

Haluankin että kanavapakettitilaukset päättyy ihan sopimuksen mukaan 31.12.2011 niin miten se sitten tehdään?

  • November 29, 2011
Hei vielä karko!
Voit toki hoitaa irtisanomisen myös palvelupyyntönä. Kun valitset määräaikaisen kanavapaketin irtisanomisen, voit määritellä halutun irtisanomishetken määräaikaisen sopimuskauden loppuun. Vahvistamme vielä irtisanomisen soittamalla sinulle.

  • February 4, 2012
Ei onnistu palvelupyyntönä omien sivujen kautta.

  • February 13, 2012
Etuhaarukka kirjoitti:
Ei onnistu palvelupyyntönä omien sivujen kautta.


Yritin juuri irtisanoa kanavapakettia em. tavalla. Onko tämä mahdollisuus poistettu vai miksi ei edelleenkään toimi?

  • February 13, 2012
Hei Etuhaarukka ja Lem!

Valitettavasti kanavapakettien irtisanomispyyntöä ei voi enää nykyisin lähettää Palvelupyynnöllä. Vaihtoehtoina on soittaa Asiakaspalveluumme tai varata soittoaika, jolloin me soitamme asiakkaalle sovittuna ajankohtana. Yhteystiedot ja Ajanvarauskalenteri löytyvät täältä.

  • March 8, 2012
Hilma kirjoitti:
Hei Etuhaarukka ja Lem!

Valitettavasti kanavapakettien irtisanomispyyntöä ei voi enää nykyisin lähettää Palvelupyynnöllä. Vaihtoehtoina on soittaa Asiakaspalveluumme tai varata soittoaika, jolloin me soitamme asiakkaalle sovittuna ajankohtana. Yhteystiedot ja Ajanvarauskalenteri löytyvät täältä.


Eletään vuotta 2012 ja asiakaspalveluun ei voi lähettää palvelupyyntöä internetliittymän lisäpalvelun irtisanomisesta? Näin se homma etenee.

Onkos kellään käynyt siellä yrityksessänne mielessä, että asiakkaana saattaa olla täysin kuurokin ihminen jolle puhelimitse asian hoitaminen on täysi mahdottomuus?

  • March 12, 2012
Hei karko!
Palautteesi käytössä olevista yhteydenottotavoista on välitetty eteenpäin. Kela tarjoaa tulkkauspalvelua, joka on tarkoitettu Suomessa asuvalle henkilölle, jolla on puhe-, kuulo- tai kuulonäkövamma. He voivat olla tulkkauspalvelun kautta meihin yhteydessä. Lisätietoa ko. palvelusta löytyy osoitteesta http://www.kela.fi/vatu.