Ajattelin vähän kysellä ovatko muut törmäänneet vastaaviin ongelmiin viimeisimmän IOS:n kanssa. Itselläni on käytössä iphone 5s ja ipad air, ja kovaa kaatumatautia molemmissa laitteissa. Ipad kaataa selaimen vähintään kerran päivässä, joskus useamminkin. Etenkin jos on raskaampia sivustoja ja/tai useampi välilehti auki niin selain kyykkää herkästi. Joskus myös jonkun raskaamman softan käynnistäminen aiheuttaa kaatumisen.
Iphonessa ei kaatuilua esiinny niin paljoa, mutta monesti taustalta uudelleen avatut ohjelmat lakkaavat toimimasta ja ne pitää sulkea ja käynnistää uudelleen jotta toimisivat.
Tuntuu oudolta, että vanha IOS 6 sarja ei kaatuillut käytännössä koskaan ja nyt uusi seiska versio kaatuilee pahemmin kuin Nokian kännykät vuonna 2006... Onko muilla ollut vastaavia kokemuksia näiden kanssa?
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.