Skip to main content

Koti-TV kuukausimaksu?

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 5 katselukertaa

Hei!

Tein helmikuussa sopimuksen netti+koti-tv 39,90€/kk. Nyt ko. tapahtumasta tuli lasku, jossa sekä netistä että koti-tv:stä on veloitettu kuukausimaksut 23 päivän ajalta (sopimus tehtiin kesken laskutuskauden..). Lasku on sekavan näköinen, mutta kuuluuhan kaikki tuohon samaan hintaan, ettei koti-tv:stä aleta periä erikseen jotain maksua?? Otin koti-tv:n vain siksi, että sain netin halvemmalla ja koti-tv:stä ei pitänyt koitua lisämaksuja..

3 kommenttia

  • April 5, 2012
Hei Tiuraniemi,
Viihdepaketti sisältää nimenomaan laajakaistan ja tv-palvelun. Asiasi olikin hoidettu jo Asiakaspalvelussamme, joten osaltani toivotan oikein ihanaa pääsiäistä sinulle!

  • June 5, 2012
Hei!

Edellisen laskun ongelma on joo selvitetty, mutta tänään tuli uusi lasku.
Koti-TV:stä on peritty 10€ kuukausimaksu. Voiskohan siellä joku tehdä
asialle jotain, ettei tarvi joka kuukausi ottaa yhteyttä.

  • June 5, 2012
Hei! Asia olikin hoidettu jo yhteydenottomme perusteella. Pahoittelut vielä tilanteesta. Hyvä, että saatiin asia kuntoon.