Skip to main content

Koti TV tunnukset

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 11 katselukertaa

Boksin asennus onnistui muuten, mutta missä on käyttäjätunnus ja salasana?
Ohjeissa sanotaan että ne on lähetetty kahdessa viestissä, mutta minä en ole niitä saanut. Tarkistin ainakin viiteen kertaan. Milloin saan ne?

3 kommenttia

  • September 20, 2010
Tunnukset kyseiseen palveluun ovat lähetetty @msm.com päätteiseen sähköpostiosoitteeseen. Suosittelen tarkistamaan onko viesti tullut perille. Tarvittaessa saat käyttäjätunnuksesi ja salasanasi tilattua uudelleen asiakaspalvelustamme.


T. Katja
Sonera Asiakaspalvelu

  • September 22, 2010
Käyttäjä tunnukseni ovat jo tulleet mutta boxi/reititin ei... voiko tunnuksilla katsoa netistä urhoa?

  • September 22, 2010
Kanavapaketti tulee tilata erikseen jos haluaa katsella UrhoTv:tä. Useimmiten kanavapaketit tilataan samalla kun itse Koti TV. Voit tarkistaa Omat Sivut -palvelun liittymähallinnasta mitä paketteja on valittuna ja halutessasi voit tilata lisää kanavia.

Koti TV -tunnukset toimivat vain Koti TV -palvelussa.

T. Katja
Sonera Asiakaspalvelu