Skip to main content

KotiTv Ei Toimi kemissä

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 1 katselukerta

vika alkoi eilen eikä teidän omilla häiritiedote sivulle ole mitään ilomoitusta miksi mette ilmoita siellä häiriöistä vai onko se likaa pyydetty ilmoittaa kaikisdta häiriöistä ???

1 kommentti

  • August 11, 2010
Tietojemme mukaan Koti TV -palvelussa ei ole havaittu yleistä häiriötilannetta 8. - 9.8. aikoihin, joten kyse voi olla nyt liittymääsi koskevasta ongelmatilanteesta.

Jos Koti TV -palvelussa on vielä ilmennyt häiriötä, koita ensin Koti TV -palveluun kuuluvien laitteiden sammuttamista muutaman minuutin ajaksi irrottamalla laitteista virtajohdot. Varmista myös, että Koti TV:n digiboksi on kytketty oikein verkkokaapelilla modeemiisi (tai palvelureitittimeen, jos Koti TV -palveluun on kuulunut digiboksin lisäksi palvelureititinlaite).

Kannattaa olla yhteydessä vikapalveluumme 0206 901010 (mpm/pvm), jos ongelma ei selviä yllä olevilla neuvoilla. Voit jättää vikailmoituksen myös vikailmoituslomakkeen kautta.

T. Sami
Sonera Asiakaspalvelu