Skip to main content

Laajakaistan irtisanomisenkin jälkeen tulee laskuja??

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 0 katselukertaa

Hei!

Vaihdoin Soneran laajakaistan DNA:han hiljattain, DNAn kaista kytkettiin 10.6. jälkeen, ja 10.6. Soneran laajakaista katkesi (DNA valtuutettu irtisanomaan liittymä)

Olen maksanut viimeisimmän Soneran laskun kesäkuulta. Käytin e-laskutusta. Nyt sitten tuli postissa paperilasku, jossa haluttaisiin minun maksavan ajalta 1.5. - 31.5. oleva lasku. Muutaman kerran aikaisemmat laskuni olen maksanut hieman myöhässä, mutta kuitenkin olen toukokuun maksun maksanut. Eli mitä ihmettä Soneralla nyt sekoillaan?

1 kommentti

  • July 5, 2010
Sonera laajakaistaliittymissä on jälkikäteislaskutus. Viimeisin lähetetty laajakaistaliittymäsi lasku on ajalta 1. - 31.5.2010. Liittymästä on vielä tulossa yksi lasku ja se on ajalta 1. - 10.6.2010.

T. Tapio
Sonera Asiakaspalvelu