Hei
Olen ollut soneran asiakas jo ties kuinka monta vuotta ja välillä ollut pienimuotoisia ongelmia soneran päässä. Edelliseen osoitteeseen missä ei koti-tv ja netti toiminut yhtä aikaa,odoteltiin linjamuutosta 6kk. Kun muutos oli tullut,ei tullut ilmoitusta tai uutta modeemia ennenkuin otin yhteyttä soneraan.
Muutimme 01.03.12 uuteen osoitteeseen,netin mukaan sai kaikki nopeudet osoitteeseen ja kun soitin ja tein siirron niin kaikki piti olla ok 3 eri soneran työntekijän mukaan. Kuitenkin kävi niin ettei netti toiminutkaan ja soittelin toistakymmentä kertaa soneralle,useimmiten jauhettiin ympäripyöreitä asioita ja vetkuteltiin hommaa. Asentaja oli käynyt katsomassa ja todennut että kaapeli poistettu viime vuonna jonkun kaapelien kaivuun aikana kaupungin toimesta. Asunnon haltija kaapelin oli maksanut jo soneralle. Jostain syystä soneralle tälläistä tietoa välity vaan ystävällisesti yrittivät jankuttaa että pitäisi maksaa 1090e liittymismaksu vaikka useasti kieltäydyin maksamasta mitää,silti suunnitelmia tehdään? Asunnon haltija ei myöskään maksa uudestaan maksua. Kun yritin irtisanoa liittymän sanotaan vain oota päivä,oota viikko. Ei vain taida ymmärtää etten saa opiskeluita suoritettua ilman nettiä. Saunalahden kanssa on mobiililaajakaista puhelimessa ja nyt olisi tarkoitus ottaa mobiililaajakaista. Miten käy määräaikaisen soneran liittymän? Minulla ei ole enää aikaa odotella kun siirron pyysin jo helmikuussa. Mihin voi laitteet palauttaa ettei niitä tarvitse korvata?Toisaalta sopimus voisi jatkua talvelka uudessa osoitteessa.
Turhauttavaa soitella ja arvuutella vastaako kukaan vai pompotellaanko numerosta toiseen,mikähän on edes numero mistä irtisanoa liittymä toimitusongelman takia?
Laajakaistan ja koti-tv:n siirto sekaisin
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.