Skip to main content

Laajakaistan nosto

  • December 11, 2014
  • 4 kommenttia
  • 0 katselukertaa

Soneralta soitettiin, kun sopimusaika umpeutui. Tehtiin uusi 2 v sopimus nopeimmalla nopeudella. Täst taitaa olla kohta 2 kk, ei vaan näy uutta modeemia eikä muutakaan. Viestiin ei vastattu jonka jätin asiakaspalveluun. Muutoksia en voi näköjään netin kautta tehdä, koska siellä lukee tilauksen käsittely kesken. LOISTAVAA sonera. Sanonko mitä ajattelen teidän palveluista... Vaihtaisin takaisin saunalahteen jos pystyisin. Tämäkö se oli soneran tarkoitus..... Pitäisikö soittaa maksulliseen palveluun ja jäädä tämän takia jonottamaan linjoille. Varaisin ajan mutta vituttaa sen verran etten viitti viikon päähän varata aikaa....

4 kommenttia

  • January 7, 2011
Jos sinulla on jo tiedossa Soneran asiakasnumero, lisää se käyttäjätunnuksesi tietoihin (Omat asetukset > Profiili > Asiakasnumero) ja voin tarkistaa mikä tilausta viivyttää. Ilmoita tähän ketjuun kun olet asiakasnumerosi lisännyt.

Toinen vaihtoehto on, että kirjoitat asiakasnumeron sijaan laajakaistaliittymän numeron ilman väliviivaa eli muotoon 333123456.

  • January 16, 2011
Lopulta hermoni pettivät ja soitin soneralle, missäs modeemi ja nopeuden nosto viipyy? Soneran myyjä oli kuulema jättänyt asian hoidon kesken. Mutta ei hätiä mitiä,laitetaan ensi viikolla tulemaan ihan kotiin kannettuna. Ihan varmastiko on ensi viikolla ? Kyllä on, sanottiin soneralta. Tarinan opetushan on siinä, ettei SONERAAN KANNATA LUOTTAA. Ei ole näkynyt eikä kuulunut uutta modeemia. Ollaan edelleen samassa pisteessä kuin kolme kk sitten. Sonera ei pysty täsmällisesti hoitamaan kuin laskutuksen.
En ole eläessäni huonompaa palvelua tavannut.
Oliskohan aika yrittää miettiä miten saadaan tyytyväisiä asiakkaita. Kannattaa varmaa kysellä kilpailijoilta kuinka he toimivat.

  • January 19, 2011
fanipala: Anni jo pyysikin sinua täyttämään Omat asetukset -kohtaan asiakasnumerosi tai liittymänumeron ilman väliviivaa.

Olisin halunnut katsoa tilauksesi tilanteen ja mikä sitä mahdollisesti viivästyttää.

  • January 20, 2011
fanipala: Asiakasnumerossa on kymmenen numeroa, ei välilyöntejä eikä väliviivaa. Kenttään mahtuu myös laajakaistaliittymän numero ja sekin ilman väliviivaa (eli 333123456 tai 346123456).