Skip to main content

Lasku

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Hei, vaihdoin viime laskutuskauden viimeisenä päivänä liikkuvan laajakaistani rajattomaan plus-laajakaistaan. Minulle tulikin nyt lasku, jonka summa oli tuon uuden kalliimman laajakaistan hinta. Mielestäni on kohtuutonta laskuttaa koko laskutuskaudesta kalliimman mukaan, koska vaihdos on ollut voimassa vain puoli vuorokautta laskutuskaudesta.

3 kommenttia

  • June 5, 2014
Heippa Minlia,

mobiililiittymien laskutus menee sillä tavalla, että aina päivityksen yhteydessä vanhan paketin hinnat nollautuvat alta pois. Päivitysajankohdalla ei ole merkitystä, vaan tämä on automaationa tapahtuva toiminne, joka estää tuplalaskutuksen, jollaisia aikaisemmin saattoi muodostua pakettipäivitysten yhteydessä.
Lisäätkös vielä asiakasnumerosi tuolta asetuksista ilman välilyöntejä tai muita erikoismerkkejä, jotta pääsemme tarkistamaan asian tätä kautta?

  • June 5, 2014
Asiakasnumero lisätty.

  • June 11, 2014
Hei Minlia! Olet tilannut uuden paketin tosiaan laskutuskauden viimeisenä päivänä ja laskulle on muodostunut uuden paketin hinta kuten kuuluukin. Ymmärrän että tilanne harmittaa, mutta näin laskutus tosiaan menee myös päinvastaisessa tilanteessa jos vaihdat paketin isommasta pienempään.