Hei, tein syyskuussa 2009 kanssanne 2 vuoden määräaikaisen sopimuksen. Kaikki toimi ihan kivasti huhtikuuhun 2011 asti, kunnes laskun loppusumma nousi n. 37 eurosta päälle 40 euroon. Ensin oletin, että sopimusaikamme oli loppunut ja hinta nousi sen takia, mutta nyttemmin muistin, että sopimus alkoi syksyllä.
Nämä korkeammalla hinnalla olevat laskut ovat siis nro:t XXXX249, XXXX993 ja XXXX777. Miten voi olla mahdollista, että kesken voimassaolevan sopimuksen hinta nousee miltei viidellä eurolla? Mitään uusia sopimuksia en ole käsittääkseni kenenkään kanssa tehnyt. Toivon pikaista selitystä.
Lisäksi viimeisimmässä laskussani XXXX777 on omituinen viivästyskorko viime laskustani, vaikka maksoin sen tasan tarkkaan eräpäivänä. Osaatteko selittää? Kyse ei todellakaan ole suuresta summasta, mutta minua ihmetyttää suuresti, miksi minulta peritään viivästyskorkoa, kun olen laskun maksanut täysin ajallaan.
Laskutus muuttunut kesken sopimuskauden?
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.