Skip to main content

MMS-asetukset eivät toimi kunnolla puhelimessani

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 9 katselukertaa

Kännykkäni on Nokian 5230. Olen tilannut asetukset kännykkääni tekstiviestillä että myös Omilta Sivuilta, mutta eivät vain toimi kunnolla, pystyn lähettämään multimediaviestejä mutten vastaanottamaan ollenkaan. Olen tallentanut asetukset ohjeiden mukaan.

Olen muutamaan otteeseen testannut ottamalla kuvan ja lähettämällä omaan numerooni mutta aina ilmoittaa ettei voida lähettää ja kun painaa "tiedot" kohdasta tulee teksti "Recipient barred". Vein kännykkäni Nokian liikkeeseen kyseisen ongelman takia ja he softasivat(?) sen ja sanoivat että nyt toimii. Tilasin uudestaan asetukset kännykkään ja tallensin ohjeiden mukaan, mutta sama vaiva edelleen, pystyn lähettämään mutten vastaanottamaan keneltäkään multimediaviestejä. Kaikissa edellisissä kännyköissäni on toiminut mms-asetukset moitteettomasti.

1 kommentti

  • July 29, 2011
Hei zazu_ . Kuulostaisi siltä että vika on puhelimessasi. Suosittelen sinua menemään lähimpään Sonera kauppaan. He katsovat siellä mistä vika saattaisi johtua ja toimittavat puhelimen tarvittaessa huoltoon. Lähimmän Sonera kaupan löydät täältä

Ps. Olethan sinäkin jo tutustunut Facebook-sivuihimme ja liittynyt tykkääjiin? http://www.facebook.com/sonera