Skip to main content

mtv3 fakta xl

  • December 11, 2014
  • 11 kommenttia
  • 9 katselukertaa

toivottavasti tuo uus kanava tulee ennen aloittamistaan esittäytymään millainen se on

11 kommenttia

  • August 8, 2012
Selostusääni dokumenteissa on varmaan norjaksi.

  • Uusi jäsen
  • August 9, 2012
Tuolla on jo ainakin kuukauden päivät pyörinyt MTV3-kanavapaketin kanavilla FAKTA XL-esittelyvideo, jossa on valotettu kanavan sisältöä. Täytyypä vain sanoa, että onpa ikävä homma että SCIFI lopetetaan ja korvataan tällä. Eli saamme melko "uniikkiin" ohjelmasisältöön keskittyneen kanavan sijaan toisen dokumenttikanavan sen tilalle, siis FAKTAn lisäksi. Avaudun nyt tässä, kun maikkarilta en löytänyt julkista keskusteluforumia.

  • August 13, 2012
koskakohan tähän uuteen kanavaan tulee ohjelmatiedot ?

  • August 13, 2012
Hei enkeliprinssi!

Kiitos huomiostasi! Fakta XL -kanavan ohjelmatiedot ovat Koti TV:n osalta työnalla ja asia pitäisi olla kunnossa huomenna. Kaapeli-TV:n puolella Fakta XL:n EPG onkin jo normaalisti käytettävissä.

  • August 13, 2012
Heikki- kirjoitti:
Hei enkeliprinssi!

Kiitos huomiostasi! Fakta XL -kanavan ohjelmatiedot ovat Koti TV:n osalta työnalla ja asia pitäisi olla kunnossa huomenna. Kaapeli-TV:n puolella Fakta XL:n EPG onkin jo normaalisti käytettävissä.


Ne onkin niitä harvoja EPG:n tiedonmurusia, mitkä näkyvät oikein.

Onkos tämän kanavan selostusääni taustalla jo englanniksi vai tuleeko vielä enemmän tätä verta korvista vuodattavan ruotsalaisnaisen mussutusta? Muuten hyviä juttuja, mutta se sössötys siellä taustalla ei innosta katsomaan sisältöä kahta sekuntia pidempään. Ei, enkä ala katsomaan ilman ääniä., koska haastattelut kuitenkin tulevat englanniksi.

  • August 14, 2012
Koti-tv:ssä toimii loistavasti. Milloin scifi logon tilalle oikea logo?

  • August 14, 2012
milloin toi fakta xl ohjelma tiedot näkyy tekstikanavalla ?

  • August 14, 2012
milloin toi fakta xl ohjelma tiedot näkyy tekstikanavalla ?

voiko tämän muokatun viestin poistaa ? voitteko myöskin poistaa tämänkin ?

  • August 15, 2012
Hei salla h ja enkeliprinssi!
Minä laitan tuosta tietoa eteenpäin, jotta oikea logo saadaan näkyviin. Kiitos salla h huomiostasi.

Tarkoitatko enkeliprinssi kysymykselläsi kyseisen kanavan ohjelmatietoja Koti TVn ohjelmaoppaassa? Nämä pitäisi näkyä jo. Postauksia pystyt vain muokkaamaan, muttet poistamaan.

  • August 15, 2012
tarkoitin tota mtv3 tekstitv.tä jossa näkyy fakta xl ilman ohjelmatietoja
ja en tarkoittanut että minä poistaisin sen vaan te voisitteko poistaa tämän turhana?

  • August 15, 2012
Hei salla h ja enkeliprinssi!

Oikean logon saat näkyviin, kun käynnistät digiboksin uudelleen irrottamalla virtajohdon noin 10 sekunnin ajaksi.

Testasin MTV3 Tekstikanavaa ja Fakta XL:n ohjelmatiedot pitäisi näkyä nyt sitäkin kautta.