Skip to main content

Multi-SIM palvelu ja aktivointi

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 40 katselukertaa

Hei!

Tilasin teiltä tiistaina 24.5 tuon kyseisen palvelun, kortti saapui perille vasta eilen 31.5, vaikka asiakaspalvelusta sanottiin että olisi toimitettu eteenpäin jo tuolloin 24.5.

Nyt kortti on minulla ja ollut puhelimessa kiinni eilisestä, (käynnistin uudestaan tullessani yötöistä), eikä vieläkään ole tuo kortti aktivoitunut. Kuvittelin, että viikon aikana olisi kyennyt sen verran tekemään, että olisi saanut tuon kortin aktivoitua heti kun se vihdoin kotiin saapuu, ettei taas tarvitsisi odotella lisää.

Ei kovin vakuuttavasti ala taaskaan tämä homma, olisiko jo jonkinmoiseen hyvitykseen aihetta?

Toivottavasti tämä asia selviää mahdollisimman pian, ettei nyt toista viikkoa sitten odotella sitä aktivointia.

3 kommenttia

  • June 1, 2011
hanvpe83: Pahoittelut että liittymän avaaminen on viivästynyt. Multi-Sim kortti on nyt avattu ja on välittömästi käytössäsi.

Mahdollisissa tapauskohtaisissa hyvityksissä tulee aina olla erikseen yhteydessä asiakaspalveluun.

Ps. Olethan sinäkin jo tutustunut Facebook-sivuihimme ja liittynyt tykkääjiin? http://www.facebook.com/sonera

  • June 8, 2011
Palvelu toimii hyvin, mutta nyt iski se ongelma päälle jossa huomaa selkeän eron iPhonen ja Galaxy S II välillä, tuo nettipaketti ei ole riittävä tuossa rinnakkaiskortissa (taskunetti 300mt) kun taas iPhonen paketti (netti 1gt) ei tule lähellekään täyteen.

Joten, pitäisiköhän nuo nyt sitten vaihtaa päittäin, onnistuisiko tällainen?

  • June 8, 2011
hanvep83: Asia tulikin kuntoon. Hyvää kesän jatkoa!