Skip to main content

Navigaattori

  • December 11, 2014
  • 4 kommenttia
  • 5 katselukertaa

Hei,

Ostin pari päivää sitten Helsingin Kaivokadun Sonera Kaupasta iPhone 4S:n 24 kk sopimuksella.

Kysyin, tuleeko Navigaattori kaupan päälle 24kk:si samalla tavalla kuin netistä ostettaessa, ja myyjä totesi sen tulevan. Asennettuani Navigaattorin puhelimeeni, on lisenssini käytössä vain muutamaksi päiväksi. Miten saan 24kk lisenssin käyttööni?

4 kommenttia

  • October 13, 2012
Moi ljuhola! Navigaattori-lisenssi on nyt lisätty liittymällesi. Voi olla, että joudut käynnistämään puhelimen ja/tai asentamaan sovelluksen uudestaan. Voit tarkistaa lisenssin tilan kohdasta Muut > Oma Sonera Navigaattori > Oma profiili. Pahoittelut, että asiaa ei oltu hoidettu kuntoon jo liikkeessä. Mukavaa viikonloppua!

  • October 13, 2012
Kiitos avusta, lisenssi on nyt 24kk.

  • January 2, 2013
Täällä muuten sama vika, mutta puhelin i phone5 ja sopimus tehty netissä. Olisi mukava jos aktivoisitte minullekkin tuon navigaattorin :)

  • January 3, 2013
Hei Paltsu: Sonera Navigaattori on nyt aktivoitu sinunkin liittymääsi. Voit ladata sovelluksen puhelimeesi Apps Storesta tai tekstiviestillä saamasi linkin kautta.