Skip to main content

Netin hinta muuttui

  • jouluk. 11, 2014 7:58 ap. UTC
  • 2 kommenttia
  • 20 katselukertaa

kummastelen miksi yhtäkkiä laskussa netin hinta 19,9 vaikka pitäisi olla 10e pienempi, sillon kuin netin otin piti kyllä olla sama koko sopimuskauden ajan. vielä enemmin "huvittaa" kun molemmissä laskuissa puhutaan tarjoushinnasta. ei se nyt näin nimittäin voi mennä.

2 kommenttia

  • huhtik. 25, 2014 11:23 ap. UTC
Hei niberos! Olet solminut kahden vuoden sopimuksen, jossa ensimmäiset 12 kuukautta on hintaan 9,90€/kk ja seuraavat 12kk hintaan 19,90€/kk. Tämän vuoksi hinta on nyt noussut. Oletko jo tarkistanut mitä tilausvahvistuksessa mainitaan?

  • huhtik. 25, 2014 11:47 ap. UTC
olin kokoajan siinä käsityksessä että hinta on tuo koko sopimuksen ajan, edullisuuden takia sonera viihteen myös otin. pitääkin sitten sulkea liittymä heti kun mahdollista. ei ilmeisesti ihan selkesästi ollut ilmoitettu tuo hinnan muutoks kun sitä en huomannut. kiitoksia kuiteskin vastauksesta.