Skip to main content

Netti ei yhdistä?

  • December 11, 2014
  • 1 kommentti
  • 0 katselukertaa

Netti on kokonaan pimeänä. Puhelinpistokkeessa oleva DSL-adapteri ei lähetä enään edes valo merkkiä. Mikähän tällä kertaa kyseessä? Sanotaan että kiinteä yhteys on parempi mutta tämä jo kolmas ongelma yhteydessä ja vasta kesäkuussa otettu käyttöön.

1 kommentti

  • September 24, 2013
Hei kooler84

Minkälainen DSL-adapteri sinulla on käytössä? Meidän suositus on kytketä modeemi kiinni puhelinrasiaan modeemin mukana tulleilla johdoilla, joten siksi tuo valollinen adapteri kuulostaa oudolta.

Vilkaisin liittymääsi näin muuten ja kaikki näyttäisi kyllä olevan modeemilaitteelle asti kunnossa mutta se ei nouda IP-osoitetta. Voisit kokeilla käynnistää laitteen ensin uudestaan ja mikäli se ei auta, kokeile palauttaa tehdas-asetukset painamalla laitteen "reset"-painiketta modeemin takaa 15s ajan laitteen ollessa päällä.