Nettiyhteys ollut tällä hetkellä kokonaan poikki noin tunnin tai pari. Häiriötiedotekartassa ei näy mitään tiedotteita näillä seuduin. Langaton verkko toimii, mutta modeemissa (liittymän mukana tullut Zyxelin VDSL-loota) DSL- ja Internet-kohdissa palaa pelkkä punainen valo. Johtojen irrottelua ja uudelleen käynnistämistä kokeiltu muutamaan otteeseen.
Vastaavanlaista yhteyden pätkimistä on esiintynyt muutenkin käytännössä viikoittain, toisinaan muutamankin kerran viikossa, siitä asti kun otin siirryin Soneran asiakkaaksi, joten jotain häikkää tässä liittymässä täytyy olla muutenkin. Tämä taitaa tosin olla ensimmäinen kerta kun katkos ei mene ohi muutamassa minuutissa.
Olisin tehnyt vikailmoituksen omien sivujen kautta, mutta moinen ei onnistunut ilman että olisin valehdellut testanneeni liittymää toisella modeemilla (ei ole saatavilla), joten en viitsinyt. Kokeillaan nyt tätä kautta sitten.
Nettiyhteydessä katkoja
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.