Oma tilanteeni menee näin:
- 1) Esimmäinen viesti, läh. 4.1.:
"Tilaamasi laajakaistayhteys asennetaan 09.01.2013 08:00 - 20:00."
2) Seuraava viesti, läh. 8.1.
"Tilaamasi laajakaistayhteys asennetaan 10.01.2013"
3) 10.1. meni ja ei kuulunut mitään. Lähetin vikailmoituksen 11.1. hirveän sotkuisen vikailmoitussysteemin kautta missä tuskanhikikarpalot tulee aina otsalle pelkän yhteydenottoyrityksen takia. Tuskin olen hirveän vainoharhainen tai yksin ajatusteni kanssa kun tuntuu että tuokin systeemi on tehty mahdollisimman vaikeaksi tahallaan. No se siitä.
4) Seuraava viesti, läh. 11.1. Arvioitu liittymäsi viankorjausaika on 15.1.
5) 15.1. meni ja ei kuulunut mitään.
6) Nyt kirjoitan viestiä tänne.
Yksi kysymys liittyy myös siihen kuka on korvausvelvollinen tässä tilanteessa esim. etätöistä joita en ole pystynyt tekemään virheellisten päivämääräilmoitusten ja laajakaistayrityksestä johtuvien viivästysten takia?
Toinen kysymys liittyy tilaamiini Spotify ja Netflix-palveluihin mitkä maksaa kuukaudessa tietyn summan mutta mitä en ole voinut käyttää virheellisten päivämääräilmoitusten ja laajakaistayrityksestä johtuvien viivästysten takia?
Tarkoitus ei ole kuulostaa kyyniseltä ja syyllistävältä, mutta tässä tilanteessa kun yrityksenne toiminta on aiheuttanut selkeää taloudellista haittaa minulle omien virheellisten ilmoitusten ja huolimattoman viestityksen takia, olen oikeutettu mielestäni vaatimaan selkeää selvitystä kysymyksiini ja toivon sovun syntyvän. Pallo on teillä.