Moro!
Olen jo monta vuotta ollut Soneran asiakas ja omistan laajakaistan ja puhelimen+liittymän Soneran asiakkaana. Minulla on kohta parisen vuotta ollut nykyinen laajakaista sopimus (8/1) ja tiedustelin keväällä josko nopeutta voisi nostaa. Ei ikävä kyllä voinut. Kaikkia mahdollisia keinoja kokeiltiin Sonera kaupassa täällä Vaasassa, mutta toi 8/1 on maksimi minkä saan tähän osoitteeseen.
Tiedustelisin nyt sellaista, että joudunko maksumieheksi jos haluan vaihtaa Soneran Anviaan? Tarvitsen todella nopeampaa nettiä sillä taloudessa on kaksi kannettavaa ja pelikonsoli, joka on kovassa käytössä. Olen nyt jonkin aikaa kituuttanut tällä yhteydellä ja toivonut josko talouteen saisi nopeamman Soneran yhteyden mutta ei..
Olen ollut todella tyytyväinen saamaani palveluihin. Olen kyllä jatkamassa puhelimen omistajana Soneran asiakkaana, mutta laajakaistaan kaipaan tehoa.
Olen asiasta ottanut myös yhteyttä asiakaspalveluun kevään aikana ja sama homma: Nopeutta ei voida nostaa.
Pientä tiedustelua
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.