Skip to main content

Raasepori / 3G verkon korjaus

  • December 11, 2014
  • 9 kommenttia
  • 3 katselukertaa

Hei, pystyttekö arvioimaan millaisella aikataululla pyritte korjaamaan 10570 postinumero alueella olevan 3G tukiasemaongelman? 3G verkko tippui kaksi vuorokautta sitten alas. Nähtävästi vaatii korjaushenkilökunnan paikalla käynnin.

t. mk

9 kommenttia

  • April 4, 2012
Hei codemk: Alueen 3G-tukiasema on tosiaan rikki, mutta pyrimme korjaamaan sen pääsiäiseen mennessä

  • May 13, 2012
Hei,

Nyt samainen tukiasema on jälleen ainakin 3G-datasiirron osalta rikki.
Tämä on reiluun kuukauteen kolmas kerta, pääsiäiseksi ensimmäinen vika korjaantui, vapun seutuun oli ongelmia vuorokauden verran ja nyt ilmeni taas.

Voisitteko tarkistaa aseman tilanteen mahdollisimman pian? Tein asiasta vikailmoituksen netin kautta. Onko tosiaankin niin, että sunnuntaisin Sonera ei ota vastaan tämän aihealueen vikailmoituksia?

Ystävällisin terveisin,

  • May 14, 2012
Hei codemk: Uusi vikatilanne tukiasemassa on tiedossamme ja tutkimme asiaa. Toivottavasti saamme pikaisesti tuon harmillisen ongelman kuntoon!
Sunnuntaisin Vikapalvelumme ei palvele puhelimitse, mutta Omilta Sivuilta voit jättää palvelupyynnön koska tahansa.

  • October 3, 2012
Hei,

Onko alueella mahdollisesti meneillään jotain huoltotöitä tai onko kyseessä verkkokatko/ongelma?
Nettimokkulani ei löydä 3G verkkoa tällä aamulle.

-c

  • October 3, 2012
Hei,

Mitään häiriötilannetta ei osoitteessasi ollut.

Suosittelen, että teet nettitikkuun 3G-verkkoon pakotuksen.

Jos tämä ei auta, otathan yhteyttä Tekniseen asiakaspalveluumme ja teet vikailmoituksen.

  • December 7, 2012
Hei taas,

Nyt päästiin about kaksi kuukautta ilman suurempia ongelmia. Tänään, 7.12.2012 yhteydet ovat pätkineet kovasti ja silloinkin kun toiminut, niin ikävän hitaasti.

Onko alueella jotain teknistä murhetta tiedossa? Voisitteko tarkastaa tilanteen?

-c

  • December 7, 2012
codemk: Raaseporin alueella ei tietojemme mukaan ole yleistä vikaa. Teethän vikailmoituksen osoitteesta bit.ly/PYwMZE mikäli yhteydet eivät ala pelaamaan. Saadaan asiaa tarkemmin selviteltyä ja netti taas rullaamaan!

  • December 7, 2012
Jo vain, vikailmoitus tehtynä myös netin kautta. Olen samalla nyt jonottanut 1,5h puhelimessa. Onko vikapalvelussa syystä tai toisesta ruuhkaa?

  • December 7, 2012
codemk: Hieno juttu, että vikailmoitus on nyt tehtynä!

Vikapalvelussa on tosiaan tällä hetkellä ruuhkaa. Tampereen seudulla on ollut verkossa katkoksia joten tuo pitkä jono johtunee osittain siitä. Vikailmoituksesi kyllä käsitellään, joten puhelinsoittoa ei enää välttämättä tarvita mikäli haluat samasta asiasta ilmoitella.

Sivuiltamme http://www.sonera.fi/asiakastuki+ja+edu ... iriokartta löytyy myös häiriökartta mikäli haluat siihen tutustua. Karttaan on merkitty verkon tämänhetkinen tilanne.