Skip to main content

S3 kumpi käyttöön - mobiilidata vai dataverkkotila

  • December 11, 2014
  • 2 kommenttia
  • 2 katselukertaa

Moi, haluaisin tietää kumpaa kannattaa käyttää kun mulla on liittymä joka tukee 3G yhteyttä.

Kysyn tätä koska luulin että voin käyttää nettiä ihan niin paljon ku lystää mutta joitan sovelluksia avatessa tulee teksti että "Matkapuhelinverkkoyhteyksien muodostamisesta voidaan periä lisämaksuja".

Wifiä mulla ei ole mahdollista käyttää, ainakaan kotona.

Eli jos joku vois kertoa ettei ny tulis satasen laskua kotiin sen takia ettei tajua näin simppeliä asiaa niin kuin se varmaankin on.

2 kommenttia

olkitu
Somettaja
Forum|alt.badge.img+4
  • Somettaja
  • July 2, 2014
Jos sinä hankit tai sinulla on älypuhelin, hanki siihen heti se mobiilidata liittymä. Älypuhelimet vaativat nykyaikana mobiilidatan.

  • July 3, 2014
Hei Juho96!

Jotta liittymäsi palvelut voidaan tarkistaa, lisäisitkö asiakasnumerosi tämän Keskustelupalstan profiiliisi. Ohje: Omat asetukset => Profiili => Asiakasnumeron kohdalle kirjoitat asiakasnumerosi (10 numeroa), joka löytyy esimerkiksi liittymäsi laskuista ja tämän jälkeen painat Lähetä.

Mikäli et löydä asiakasnumeroasi, voit kirjoittaa asiakasnumeron kohdalle puhelinnumerosi ilman ensimmäistä nollaa. Asiakasnumerosi tai puhelinnumerosi ei näy muille Keskustelupalstan käyttäjille.