Skip to main content

sähköpostia voi lähettää vain Soneran verkosta

  • December 11, 2014
  • 3 kommenttia
  • 1 katselukerta

Hei,
Tällä hetkellä spostini toimii oivallisesti Soneran verkossa, muissa verkoissa pystyn vastaanottamaan postia, mutten lähettämään. Mikä avuksi?
Elina

3 kommenttia

  • May 16, 2013
Hei Elina-a,

Jos laitetta käytetään eri operaattoreiden verkossa, pitäisi muistaa lähtevän postin palvelimeksi valita käytetävän operaattorin palvelin tai vaihtoehtoisesti voit muuttaa laitteen lähtevän postin asetuksissa autentikoinnin ja salauksen päälle.

  • May 20, 2013
Noh, minä menin Tilit – Ominaisuudet – lisäasetukset sivulle ja vaihdoin Lähtevän postin ruutuun 465 (oli ennen 25) ja pistin ruksin SSL-suojaus kohtaan... ja hippuli hei posti lähtee... Onko tämä nyt turvaisaa ja viksua?

  • May 21, 2013
Hei elina-a

Hyvä että postit lähtivät huilaamaan. Voit käyttää SSL-suojausta. 465 portti toimii yhtä hyvin kuin 25 portti.