Skip to main content

Saisinko tarjouksen sähköpostiini, kiitos!

  • December 11, 2014
  • 8 kommenttia
  • 6 katselukertaa

Hei! Minulla loppuu määräaikainen ADSL-sopimus 28.10. Maksan tällä hetkellä 8m yhteydestä 29.90/kk. Olisin kiinnostunut meneillään olevasta tarjouksesta jossa samainen 8m yhteys maksaa ensimmäiset 12kk 19.90 ja seuraavat 12kk 29.90. Voinko jatkaa sopimustani näillä hinnoilla? En viitsisi soitella asiakaspalveluun joten voisitteko lähettää sähköpostiini henk.koht. tarjouksen, kiitos!

8 kommenttia

  • September 5, 2012
Hei kekra,
Laitoimme pari tarjousehdotusta sähköpostiisi. Jos kiinnostuit, tai haluat tietää lisää, niin ota yhteyttä Myyntipalvelumme maksuttomaan numeroon 0800 133133, kerromme mielellämme lisää!

  • September 8, 2012
Mia kirjoitti:
Hei kekra,
Laitoimme pari tarjousehdotusta sähköpostiisi. Jos kiinnostuit, tai haluat tietää lisää, niin ota yhteyttä Myyntipalvelumme maksuttomaan numeroon 0800 133133, kerromme mielellämme lisää!


Hei Mia. Kiitos tarjouksista mutta koska tuo mainitsemani tarjous ei kuulemma ole mahdollinen niin ADSL liittymäni saa sulkea heti 28.10. Siirryn käyttämään Saunalahden 4g mokkulaa sensijaan. Voitte lähettää irtisanomisilmoituksen sähköpostiini niin vahvistan sen.

- kekra

  • September 8, 2012
Hei kekra!

Erittäin harmillista ettei löytynyt sinulle sopivaa laajakaistatarjousta.

Haluaisin paikata tilannetta tarjoamalla sinulle Soneran 4g nettitikkua hintaan 23,90€
Hinta sisältää Fiksunetti 4g yhteyden (19,90€/kk) ja laadukkaan Huawei E392 nettitikun (4€/kk).

Miksi Sonera?

Meillä on tällähetkellä laadukkain verkko ympäri suomen ja saat aina laadukasta asiakaspalvelua kanavasta riippumatta.

Lisäksi liikkuvan laajakaistan voi yhdistää Soneran Etu-ohjelmaan mistä saat kausittain rahanarvoisia etuja liittymillesi, siksi ehdotankin että voisimme vilkaista myös matkapuhelinliittymällesi hyödyllisen ratkaisun uudesta Sopiva tarjonnasta!

  • September 9, 2012
Hei Jalmar1. Soneralla on nuo ikävät datarajoitukset 4g liittymissään joten siksi päädyin Saunalahteen. Ikävää seurata jatkuvasti paljonko on dataa käyttänyt. Paljon kätevämpi kun saa surffailla rajattomasti eikä tarvitse huolehtia mistään datakatoista.

Voiko tuon irtisanomisen hoitaa sähköpostilla vai pitääkö varata aika asiakaspalveluun? Hoitaisin mielellään irtisanomisen sähköpostin kautta jos mahdollista.

-kekra

kjns
Irkkaaja
  • Irkkaaja
  • September 10, 2012
kekra kirjoitti:
Siirryn käyttämään Saunalahden 4g mokkulaa sensijaan.


Olethan varmistanut, että asut saunalahden LTE-verkon alueella? Hehän myyvät surutta myös DualCarrier 3G:tä 4G:nä... Eli on mahdollista, että alueellasi on vain 3G-verkko eikä oikeaa 4G:tä.

  • September 10, 2012
Nopeus on kolminkertainen nykyiseen Soneran ADSL 8m verrattuna ja kuukausihinta kympin halvempi joten ei mitään järkeä jatkaa nykyistä sopimusta. On testailtu ja toimii hyvin. Tulevaisuudessahan valokuitu ja 4g tulevat olemaan ne yleisimmät laajakaistayhteydet, ADSL alkaa olla jo vanhentunutta tekniikkaa, surkeine uppeineen. Jossain vaiheessa siitä on pakko luopua ja nyt taisi olla minun vuoroni..

kjns
Irkkaaja
  • Irkkaaja
  • September 11, 2012
kekra kirjoitti:
Tulevaisuudessahan valokuitu ja 4g tulevat olemaan ne yleisimmät laajakaistayhteydet, ADSL alkaa olla jo vanhentunutta tekniikkaa, surkeine uppeineen. Jossain vaiheessa siitä on pakko luopua ja nyt taisi olla minun vuoroni..


Tämä on erittäin totta. Odottelin tässä itsekin että joku saa meidän kylille 4G-verkon rakennettua niin pääsee eroon 13/0.5 megan adsl:stä....

  • September 11, 2012
kekra: Todella harmillinen juttu, ettei meiltä löytynyt sinua miellyttäviä jatkotarjouksia tai vaihtoehtoisesti toista nettipalvelua tilalle! Irtisanomista varten tulisi ottaa puhelimitse yhteyttä Asiakaspalveluumme. Voit linkin takaa varata vaikka soittoajan asian hoitamista varten. Toivottavasti tiemme joskus vielä kohtaavat sinulle sopivan palvelun merkeissä. Oikein mukavaa syksyä sinne!