Skip to main content

Sonera HUAWEI tikku -Soittoasetukset väärät - netti ei toimi

  • jouluk. 11, 2014 7:58 ap. UTC
  • 4 kommenttia
  • 22 katselukertaa

Minulla on lainassa äitini tikku ja toiminut hyvin - nyt aamulla kesken netin selailun ilmoitti että Soittoasetukset ovat väärät eikä yhdistä enää nettiin..

Vika tikusta vai käyttäjässä? Olen irroittanut tikkua, käynnistänyt uudelleen jne..

4 kommenttia

  • helmik. 23, 2014 7:02 ap. UTC
Täällä sama vika, tänä aamuna alkoi. Naapurissa sama homma. Soneralla ei ilmeisesti ole ainakaan puhelin asiakaspalvelua näin sunnuntaisin? Toivottavasti tätä foorumia sentään seuraavat.

  • helmik. 23, 2014 8:08 ap. UTC
Joo ja täällä sama homma. Taitaa Soneralla olla joku homma nyt polvillaan.

  • helmik. 23, 2014 8:44 ap. UTC
Sama täällä. Olen keskellä metsää ja pitäisi saada nettitehtävä tehtyä ja laitettua huomiseksi... Eli nettikahvilatkin vähissä..jos vika Sonerassa, niin saavat kyllä minulle huomiseksi tehtäväsi tässä muuttua!!!!!!!!!

  • helmik. 24, 2014 8:12 ap. UTC
Hei Mins ja muut!

Tosiaan eilen 23. päivä oli Soneran dataverkossa häikkää(lisää tietoa täällä: http://www.sonera.fi/etsi+apua+ja+tukea/ajankohtaista/vika+ja+hairiotiedotteet?someid=some3827 . Vika korjattiin eilen, jos vielä on ongelmaa, niin otatteko uudelleen yhteyttä. Pahoittelen tästä aiheutuneesta haitasta.