Hei.
Tilasin teiltä Kodin Netti Teho 50-100M laajakaistayhteyden ja minua jäi ihmetyttää tuleeko paketin mukana modeemia, kun siitä ei missään vaiheessa ilmoitettu/ ei ollut vaihtoehtoa valita? Tänään 16.6.2014 sain tilausvahvistuksen jossa luki näin:
"Tilatut laitteet
Asiakkaan omistamat laitteet:
WLAN VDSL2 modeemi WLAN-modeemi tai reititin hintaan 49,00 e (norm. alk. 69,02 e) "
Minä nimenomaan EN OMISTA mitään modeemia, josta ilmoitin jo tilauksen yhteydessä ja sellaisen ilmeisesti tarviitsee että saa yhteyden toimimaan?
Tämä on ensimmäinen kertani kun laajakaistayhteyden olen tilannut, eikä tästä nyt oikein hyvä maku jäänyt suuhun, kun tuosta modeemistakaan ei mitään mainittu.
Joten kysymykseni siis on, saanko modeemin laajakaistan toimituksen yhteydessä veloituksetta (ja milloin?) vai joutuuko sitä nyt peruuttamaan koko tilauksen sitten...?
Tarvitsetteko tilausnumeroni?
edit: Ainiin, huoneisto missä asun niin kuuluu taloyhtiöön jossa on käytössä Soneran Kiinteistökuituyhteys
Sonera Kodin Netti Teho (toimitus)
Rekisteröidy
Onko sinulla jo tili? Kirjaudu sisään
Enter your E-mail address. We'll send you an e-mail with instructions to reset your password.