Skip to main content

Soneran asiakaspalvelu

  • December 11, 2014
  • 4 kommenttia
  • 1 katselukerta

Tämä teidän aiakaspalvelu robottinne on syvältä ihan suoraan sieltä. Jos et pääse asiakaspalveluun kuin soittamalla 4-5 kertaa, kun aikaisemmat soitot johtavat suurinpiirtein päätökseen "En ymmärrä sinua soita uudelleen" ja jos joskus en tiedä miten sinne langanpäähän saa ihan OIKEEN ihmisen jonka kanssa voi IHAN oikeesti keskustella ongelmasta niin on itse siinä vaiheessa itse jo ihan änkyränä ja unohtanu kysyttävän asian. Muuttakaa nyt ihmeessä sinne palveluvalikkoon, että haluat puhua IHMISEN kanssa eikä tämän todella IDIOOTIN robotin kanssa. Toivottavasti tämä toteutetaan mahdollisemman pian koska tämä asia rupeaa mulla ainakin kohta olemaan kynnyskysymys vaihtaako johonkin muuhun palvelun tarjoajaan

4 kommenttia

  • September 12, 2011
Hei demo52! Kiitos palautteestasi. Mikäli haluat käyttää näppäinvalikkoa, pääset sinne painalla kaksi kertaa ykköstä heti kun olet ottanut puhelun asiakaspalveluumme. Tällöin se ohittaa puheentunnistusautomaatin. Palautetta valikkorakenteesta voit käydä jättämässä suoraan oheisella palautelomakkeella ja asiakaspalvelun valikkorakenteeseen voit käydä tutustumassa täältä. Olethan tietoinen että voit varata meiltä myös soittoajan ja me soitamme sinulle.

Ps. Olethan sinäkin jo tutustunut Facebook-sivuihimme ja liittynyt tykkääjiin? http://www.facebook.com/sonera

  • November 15, 2011
"Palautetta valikkorakenteesta voit käydä jättämässä suoraan oheisella palautelomakkeella ja asiakaspalvelun valikkorakenteeseen voit käydä tutustumassa täältä."

Ja kun klikkaa tuota 'täältä':

"Hups, sivu hukassa!

Hakemaasi sivua ei valitettavasti löytynyt. Toivottavasti löydät etsimäsi oheisten linkkien avulla."

Tämän valikkorakenteen suunnittelijan täytyy olla robotti tai hirviö. Näin sotkuinen asiakaspalvelusivusto tuo mieleen vain sen, että tarkoitus on pitää asiakas niin pihalla, ettei hän pysty edes valittamaan tästä mihinkään.

  • November 16, 2011
Hei waroau! Kotisivujemme päivittämisen myötä osa linkeistä oli siirretty toiseen paikkaan ja näin ollen linkit eivät enään toimineet. Linkit on nyt korjattu ja toimivat taas, pääset niiden kautta halutessasi antamaan palautetta valikkorakenteesta.

  • November 18, 2011
Valitettavasti viestiketjun aloittaja ei ole sisäistänyt asian ydintä. Sonera on monen muun operaattorin ohella tänä kestävän kehityksen ja tehostamisen aikakautena keskittänyt asiakaspalvelunsa dynaamiseksi kokonaisuudeksi. Tähän kuuluu myös runsaasti henkilöstökuluja ja muuta budjettia leikkaava vianrajausautomaatti, joka ei tarvitse työeläkemaksuja tai edes palkkaa. Tämä säästää aikaa itse asiakaspalvelijoilta, jotka painiskelevat hektisessä ja sormi ajan hermolla asiakkaiden tarpeisiin vastaavassa työympäristössään alati korvat höröllään globalisaation haasteisiin vastaten. Siellä nämä aikamme gladiaattorit ottavat vastaan sen, mitä asiakkailla kulloinkin on tunnollaan ja pyrkivät laatimaan saamiensa tietojen pohjalta kunkin yksilön tarpeita parhaalla mahdollisella tavalla vastaavan kompaktin palvelukokonaisuuden.